FETÖ'nün, TRT vurgunu ortaya çıktı!

Son Güncelleme: 26 Kasım 2017 Pazar 13:36

Polis Akademisi Öğretim üyelerinin hazırlamış oldukları çarpıcı rapor ortaya çıktı. Raporda: “FETÖ TRT’ye sızdı ve bütün işleri örgütün güdümündeki şirketlere vererek yaklaşık 300 milyon liralık vurguna imza attı” denildi.

Polis Akademisi Öğretim üyeleri Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ile Yrd. Doç. Dr. Deniz Turan'ın hazırladığı "FETÖ Bağlamında Terör Amaçlı Kullanılan Kamusal Mal ve Hizmetler" raporunda TRT'de Fethullah Gülen Cemaati bağlantılı yapımcı şirketler yoluyla 300 milyonluk vurgun yapıldığı belirtildi.

Alınan haberlere göre CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT'deki vurgunu Meclis'e taşıdı. Raporda şöyle denildi: 

"Devletin kritik kurumlarına sızarak iktidar elde etmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na sızıp ilk etapta kendilerinden olmayan yapım şirketlerini saf dışı bıraktıkları, bütün işleri örgütün güdümündeki şirketlere vererek yaklaşık 300 milyon liralık vurguna imza attıkları tespit edilmiştir."

'SORUMLULAR AÇIKLANSIN'

TRT'den sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması istemiyle soru önergesi veren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel,

"Halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT'de milyonlar FETÖ'cülere ve yandaşlara peşkeş çekildi, çekiliyor. Bu yolsuzluklar raporlara da yansımasına rağmen TRT'de hiçbir kişi yolsuzlukla yargılanmadı. Bekir Bozdağ'a soruyorum, bu yolsuzluklar hangi dönemde yapıldı? Sorumluları hakkında yasal işlem yapıldı mı? Yapılmadıysa neden yapılmadı? Kimi koruyorsunuz?" dedi.

‘KAŞELİ FETÖ MUHABİRLERİ'

Raporda "FETÖ'cü 400 kaşeli muhabir"den de bahsedildiği bilgisini veren Atila Sertel szölerini şöyle sürdürdü:

"Polis Akademisi'nde görevli iki akademisyenimizin hazırladıkları rapora göre; kurumda çalışan FETÖ bağlantılı yaklaşık 400 kaşeli muhabire gönderdikleri haber değeri olmayan metinler karşılığında telif adı altında para aktarıldığı ve bu paraların himmet olarak toplandığının ortaya çıktığı belirtiliyor. Bu muhabirlerin kim olduğu, bunlara bu ödemelerin kimlerin talimatıyla yapıldığı açıklanmalı ve sorumlular gerekli cezaları almalıdırlar."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım