FETÖ'nün para kasası Sudan'dan getirildi!

Son Güncelleme: 27 Kasım 2017 Pazartesi 14:13

FETÖ'nün "para kasası" olarak da bilinen iş adamı Memduh Çıkmaz, MİT operasyonu ile Sudan'dan Türkiye'ye getirildi.

YERİ İKİ AY EVVEL TESPİT EDİLDİ

FETÖ'nün yurt dışında bulunan ve Türkiye'den firar eden üyeleri için özel birim oluşturan MİT, Çıkmaz'ın Sudan'daki yerini iki ay evvel belirledi. Çıkmaz, MİT ile Sudan Ulusal İstihbarat ve Güvenlik Servisi'nin (NISS) ortak operasyonu ile bir süre evvel, saklandığı evinde gözaltına alınarak sorgulandı. 

SABAH SULARINDA TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ

MİT'in özel ekibi, Çıkmaz'ı Sudan'da işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra sabah saatlerinde Türkiye'ye getirdi. Memleketi Çorum'da petrol istasyonları ve tuğla fabrikası bulunan Çıkmaz, FETÖ'nün "para kasası" işlevi gören etkin isimlerinden biri olarak biliniyordu. 

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "yurt dışına kaçış" talimatından sonra Çıkmaz da ocak 2016'da Sudan'a kaçmıştı. Çıkmaz hakkında "Silahlı terör örgütü yöneticiliği"nden yakalama kararı bulunuyordu. 

Güvenlik kaynakları, Çorum'daki iş adamlarından FETÖ için "öşür" adı altında haraç topladığı belirlenen Çıkmaz'ın Sudan üzerinden de FETÖ'ye milyonlarca dolar kaynak aktardığının tespit edildiğini bildirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım