FETÖ'nün Gaybubet evleri operasyonu genişletildi... Yeğen yakalandı

Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 15:27

İzmir ilindeki lüks semtlerde milyonlarca dolarlık evler FETÖ üyeleri tarafından örgüte para aktarmak ve polisten kaçanları gizlemek için kullanılıyormuş. Gaybubet evleri operasyonda yakalanan bazı kişilerin itirafçı olması ile bu evlere operasyon yapıldı ve Fetullah Gülen'in 'işçi imamı' olduğu ifade edilen yeğeni Selçuk Seven gözaltına alındı.

İzmir ilinde, MİT ve emniyetin operasyonuyla çökertilen FETÖ/PDY'nin hücre yapılanmasında yer alan örgüt mensuplarından itirafçı olanların anlattıkları, kaçak olan sanıkların saklandıkları 33 yeni 'gaybubet' evinin deşifre olmasını sağladı. Lüks sitedeki bu evlerden birisinde örgüt lideri Fetullah Gülen'in 'işçi imamı' olduğu iddia edilen yeğeni Selçuk Seven de yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasın kapsamında, örgütün gaybubet evlerinden sorumlu itirafçının verdiği bilgiler sonrasında MİT ile İzmir Emniyet Müdürlüğü Terör ve İstihbarat Şube müdürlükleri, birlikte çalışma yürüttü. İtirafçının adreslerini verdiği bilgiler üzerinden başlayan çalışmada, üç aylık takip sonrasında örgütteki dağılımı önlemeye çalışan yeni hücre yapılanması deşifre edildi.

Adreslerinin de belirlenmesi ile İzmir, İstanbul, Manisa, Uşak, Kayseri illeri başta olmak üzere 10 ilde operasyonlar yapıldı, 48 kişi gözaltına alındı. Aralarında örgütü, Ege Bölgesi'nde toparlamaya çalışan sözde il imam S.K., Ege Bölgesi genel muhasebe sorumlusu M.T. ve Ege Bölgesi eğitim danışmanı İ.B.'nin bulunduğu 39 kişi tutuklandı. 9 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

YENİ İTİRAFÇILAR YEĞENE GÖTÜRDÜ

FETÖ'deki çöküşe engel olmaya çalışan hücrenin, İzmir ilinin farklı bölgelerindeki lüks semtlerde değeri milyonlarca dolar olan evleri dolar üzerinden kiraladıkları, yine lüks araçları kullandıkları belirlendi. Buralarda yakalananlardan bazılarının itirafçı olması ile  operasyon genişletildi.

Bu kişilerin anlatımlarından 33 gaygubet evi daha belirlendi. Bu evlere yönelik yapılan yeni operasyonda da 28 kişi daha yakalandı. Zanlıların çoğunun farklı kentlerde yürütülen soruşturmalar kapsamında, örgüt üyeliğinden arandıkları ve kaçak durumda oldukları belirlendi. Yakalananlar arasında en dikkat çeken isim ise Selçuk Seven oldu.

Lüks sitedeki bu evlerden birisinde yakalanan Seven, örgüt lideri Fethullah Gülen'in öz yeğeni çıktı. Selçuk Seven'in daha önce Çorum ve Uşak şeker fabrikalarında çalıştığı, işçilerden sorumlu imam olduğu ve himmet topladığı, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yapılan operasyon kapsamında da arandığı meydana çıktı. Selçuk Seven ile diğer zanlıların, örgütün elebaşısı Fethullah Gülen'in talimatı ile gaybubet evlerine geçtikleri ve saklandıkları belirlendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım