FETÖ’nün finans ayağına operasyon

Son Güncelleme: 13 Ekim 2017 Cuma 15:17

İstanbul Polisi FETÖ'nün finans oluşumuna yönelik operasyon yaptı. Haklarında yakalama kararı bulunan 115 kişinin gözaltına alınması için 124 adrese baskın yapıldı

Operasyon, İstanbul Emniyeti’ne bağlı  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapıldı. Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasına finans sağladıkları tespit edilen 115 kişinin yakalanması için sabahın erken saatlerinde eş zamanlı baskınlar yapıldı. Gözaltına alınan şüphelilerin bazıları Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Haklarında gözaltı kararı olan şüphelilere; “silahlı terör örgütüne üye olmak ve yönetmek, 6415 sayılı terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındakı kanuna muhalefet, 213 sayılı vergi usul kanununa muhalefet, resmi belgede sahtecilik, dini duyguları kullanarak dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı gelirlerini aklama ve 2860 sayılı yardım toplama kanununa muhalefet” suçları sebebiyle operasyon yapıldığı öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım