FETÖ’nün 'evlendirme sorumluları'na operasyon

  • 15262
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 18 Aralık 2017 Pazartesi 13:37

FETÖ’nün 'evlendirme sorumluları'na polis ve MİT ortak operasyon yaptı. Operasyon sonucunda 62 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşlilatı’nın (MİT) ortak çalışması ile FETÖ operasyonu yapıldı. Ekipler, İstanbul merkezli 20 şehirde hakkında gözaltı kararı verilen 106 kişinin yakalanmasına yönelik zanlıları yakalamaya yönelik eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Yapılan operasyon çerçevesinde 62 kişi adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 44 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Şüphelilerin örgütünün şifreli mesajlaşma programı ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu ve örgüt içinde ‘İzdivaç Sorumlusu’ olarak faaliyet gösteren ‘abi’ ve ‘abla’ konumundaki şüpheliler olduğu iddia edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım