FETÖ'nün en önemli davası bugün başlıyor

  • 6180
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Ekim 2017 Pazartesi 11:29

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına karşı yapılan soruşturmalar çerçevesinde haklarında dava açılan elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile iş adamları Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü’nün de aralarında bulunduğu 84 sanığın yargılanması bugün başlıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan ve İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen FETÖ’nün iş dünyası yapılanması ile alakalı TUSKON üye ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame kapsamında açılan davada sanıklar, Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısında yer alan binada yapılan büyük duruşma salonunda hakim karşısına çıkacak.

İddianamede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay “firari” olmak üzere 31’i tutuklu 84 sanık yer alıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım