FETÖ'den tutuklu 11 asker etkin pişmanlıktan yararlandı

Son Güncelleme: 06 Ekim 2017 Cuma 15:01

FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan 11 asker etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanıp, FETÖ terör örgütü hakkında önemli bilgiler verdiler.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ soruşturması çerçevesinde, TSK mensubu ByLock kullanıcısı 43 askerin 20'si tutuklama istemi ile mahkemeye gönderildi. 11 asker etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanıp, FETÖ terör örgütü hakkında önemli bilgiler verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir FETÖ soruşturması çerçevesinde, geçtiğimiz günlerde operasyon yapılmıştı. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü tarafından FETÖ üyesi olduğu öne sürülen 43 Türk Silahlı Kuvvetler mensubu hakkında operasyon başlatılmıştı.

Zanlıların FETÖ'nün kriptolu iletişim uygulaması Bylock kullanıcısı oldukları tespit edilmişti. Şüphelilere ait ev ve iş yeri adreslernde arama da yapılmıştı.

İfadelerine başvurulan 43 askerken 11'i etkin pişmanlık hükümlerden faydalanarak, FETÖ hakkında önemli bilgiler anlattı. Askerlerden 20 si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım