FETÖ'den 7,5 sene hapis cezası alan vali serbest!

  • 1176
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Eylül 2017 Çarşamba 14:01

Bitlis eski Valisi Veysel Yurdakul, hakkında açılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili dava sonucunda "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 sene hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Yurdakul'un yurt dışına çıkış yasağı ile tahliyesine de karar verdi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu Yurdakul ile avukatları katıldımda bulundu. Esas hakkındaki savunmasını yapan Yurdakul, valiliği döneminde örgüte ait bir eğitim kurumuna arazi tahsis ettiği suçlaması ile alakalı,

"Ben değil, İl Genel Meclisi tarafından satış ve kiralama işleri yapılmıştır." dedi.

Bank Asya'da hesabı olduğunu kabul eden Yurdakul, 2010'da çocuklarını kaydettirdiği "cemaat" okulunun, okul ücretinin bu bankadan ödenmesini istediğini iddia etti.

FETÖ/PDY'nin şifreli iletişim uygulaması ByLock'u kullanmadığını öne süren Yurdakul, sağlık sorunları bulunduğunu anlattı, tahliye ve beraat talebinde bulundu. Sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini istedi. Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, üyelerle yaptığı müzakerenin ardından hükmü açıkladı. 

Buna göre mahkeme, Yurdakul'u, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, Yurdakul'un yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesine de karar verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım