FETÖ'de hareketlilik! Acil toplandılar!!!

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 Salı 09:47

Yurtiçi ve dışında yediği darbeler ile büyük yara alan FETÖ’nün elebaşları, ABD’de yaptıkları toplantıda çöküşe çare aradılar. İstihbarat raporlarına göre bu toplantılarda örgütün sözde Türkiye imamlığına Mustafa Özcan, ABD imamlığına ise Şerif Ali Tekalan getirildi

İstihbarat birimleri, FETÖ’nün, elebaşı Fethullah Gülen’in sağlığının bozulması, örgütün dünyadaki imajının da gittikçe terör ile ilişkilendirilecek şekilde bozulması üzerine çöküş paniği yaşadığını tespit etti. FETÖ’deki çöküşe engel olmak için örgütün elebaşları ABD’de kritik bir toplantı yaptılar.

Toplantıda, örgütün geleceği ile alakalı yönetim düzeyinde bazı kararlar alındı. Buna göre, örgütün ABD imamlığına eski Fatih Üniversitesi Rektörü, firari Şerif Ali Tekalan, Türkiye imamlığına Mustafa Özcangetirildi. Gülen ölmeden böyle bir kararın alınmasının örgüt içinde tepkilere ve yarılmalara sebep olduğu ifade edildi.

17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ’nün üst düzey sorumluları yurtdışına kaçtılar. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra örgüt mensupları bu defa toplu olarak yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine gittiler. Bilhassa Almanya ve Hollanda’da ciddi bir örgüt kitlesi oluştu. Avrupa’dan sonra örgüt üyeleri daha çok elebaşı Gülen’in bulunduğu ABD’ye gitti. Örgütün üst düzey isimleri bu ülkede bir araya gelmeye başladılar.

İstihbarat birimleri, FETÖ’nün yurtdışı oluşumunu da yakından takibe aldı. Bu çalışmalar çerçevesinde hazırlanan istihbarat raporlarına, FETÖ elebaşının sağlığının bozulması, örgütün dünyadaki imajının da gittikçe terör ile ilişkilendirilecek şekilde bozulması üzerine çöküş paniği yaşadığı yansıdı. Raporlarda, örgütün çöküşünü engellemek için bir süredir özel çalışma yaptığı bilgisine de yer verildi.

Bu çerçevede örgütün çöküşüne engel olmak çin üst düzey örgüt mensupları ile ABD’de kritik bir toplantı yaptığı da tespit edildi. Toplantıda, örgütün geleceğine ilişkin yönetim düzeyinde bazı kararlar alındı. Buna göre, örgütün ABD imamlığına eski Fatih Üniversitesi Rektörü, firari Şerif Ali Tekalan, Türkiye imamlığına Mustafa Özcan getirildi.

RAHATSIZLIK MEYDANA GETİRDİ

Gülen ölmeden böyle bir kararın alınmasının örgüt içinde tepkilere ve yarılmalara sebep olduğu ifade edildi. FETÖ elebaşlarının hemen hemen tek ekonomik gelir kapısı olarak kalan okulları kurtarmak için bu yönde bir karar aldığı belirtiliyor. Okulların, Gülen ismi ile anılmasının Türkiye Maarif Vakfı’na devirleri konusunda altyapı oluşturulmasını engellemek için bu adımın atıldığı değerlendiriliyor. Türkiye Maarif Vakfı, FETÖ’nün yurtdışındaki okullarını bünyesine almak için bir süredir önemli çalışmalara imza atıyordu. Bu kapsamda, örgütle ilişkili Afrika’daki birçok okul bulundukları ülke yönetimlerince FETÖ’den alınarak, Maarif Vakfı’na devredilmişti.

LİDERLİK MÜCADELESİ

Fethullah Gülen’in veliahtı olarak tanınan ‘demir yumruk’ lakaplı Mustafa Özcan ile alakalı da dikkat çeken ayrıntılar meydana çıktı. Örgütün bir dönem Türkiye imamı olan Mustafa Özcan’ın yurtdışı bankalarında 600 milyon Euro şahsi parasının olduğu da raporlara girdi. Bu husus daha önce bir FETÖ iddianamesinde de yer almıştı. Texas’taki North American Üniversitesi Rektörü yapılan Tekalan’ın da Özcan gibi Gülen’in muhtemel veliahtlarından biri olduğu kaydediliyor. Bu nedenle iki ismin arasında bir süredir çekişme olduğu da istihbarat raporlarına yansıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım