FETÖ'cülerin yeni programı hesap makinesi görünümünde

  • 8884
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Kasım 2017 Çarşamba 12:03

Bursa ilinde yapılan FETÖ soruşturması çerçevesinde 'Bylock' kullandığı iddiası ile tutuklanan bir şüphelinin telefonunda 'hesap makinesi' görünümünde farklı bir mesajlaşma programı belirlendi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün şifreli iletişim uygulaması "ByLock"u kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan Ali Taşvuran, emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Taşvuran, CHP Nilüfer Gençlik Kollarına üye olduğunu, partiye örgüt tarafından özel olarak sızdırıldığını itiraf etti. Uludağ Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünü 2011 yılında kazandıktan sonra Sakarya'dan Bursa'ya geldiğini anlatan şüpheli, ifadesinde, burada örgüte bağlı bir evde yaşadığını, bu süre içinde ortaokul öğrencilerine "ev mensupluğu" yaptığını ifade etti.

DEŞİFRE OLMAMAK İÇİN ÖZEL EĞİTİM

Taşvuran, kendisinden sorumlu olan örgüt imamının yönlendirmesi ile 2014'te CHP Nilüfer Genç Kollarına üye olduğunu, parti içinde yükselebilmesi ve deşifre olmaması için örgütün destekleri ile İstanbul ilinde özel olarak diksiyon, etkili sosyal medya kullanımı gibi kişisel gelişim eğitimleri aldığını itirafında bulundu.

FETÖ'DEN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE PARA

Aldığı eğitimlerden sonra Bursa iline döndüğünü anlatan Taşvuran, deşifre olmamak için örgüt evinden ayrılarak Nilüfer ilçesinde yalnız başına bir evde yaşamını sürdürdüğünü, bu evin giderlerinin ve kendisindeki cep telefonunun faturasının örgüt tarafından karşılandığını anlattı. Şüpheli, örgütten aylık olarak belirli miktarda para aldığını aktardı.

PARTİ İÇİNDEKİ BİLGİLERİ AKTARMIŞ

Taşvuran, kendisinden sorumlu örgüt imamıyla "ByLock" ve çeşitli programlar üzerinden görüşmeler yaptığını, parti içindeki çeşitli bilgileri bu örgüt yöneticisine anlattığını, zaman zaman örgüte ait bazı evlerde buluşarak yüz yüze görüştüğünü de itiraf etti.

"HESAP MAKİNESİ" GÖRÜNÜMLÜ PROGRAM

Şüphelinin incelemeye alınan cep telefonunda "hesap makinesi " görünümlü farklı bir mesajlaşma programı da tespit edildi. Cep telefonuna komuta eden bir sistemle çalışan programa şifreyle giriş yapıldığı, söz konusu program çalışmadan cep telefonun hiçbir özelliğinin kullanılamadığı belirlendi.

Taşvuran'ın gözaltına alındığı güne kadar kendisinden sorumlu örgüt yöneticisiyle bu program vasıtasıyla görüştüğü öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım