FETÖ'cü eski hakimlerin kod adları ifşa oldu!

  • 1015
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Şubat 2018 Çarşamba 13:16

FETÖ’nün yargı oluşumu davasında tutuklu olan eski hakimlerden Kazım Kahyaoğlu’nun örgütün gizli iletişim uygulaması Bylock’u kullandığı ve buradaki kod adı belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen soruşturma çerçevesinde daha önce tutuklanan Kazım Kahyaoğlu'nun Bylock arkadaş grubunda FETÖ’den kaçak olan eski hakim Mehmet Karababa, Ergenekon ve Balyoz kumpasında aktif olarak görev yapan Cihan Kansız, Fikret Seçen, Sedat Sami Haşıloğlu'nun yer aldığı belirtildi.

Bu sırada yapılan incelemeler neticesinde Bylock kullanan eski hakim ve savcıların kod adları da ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, Kazım Kahyaoğlu’nun ‘Kemal’, Cihan Kansız'ın, ‘Han’, Sedat Sami Haşıloğlu'nun, ‘Semih’, Fikret Seçen'in, ‘Serdar’, Mehmet Karababa'nın da ‘Kutay’ kod ismini kullandığı tespit edildi.

RÜYALARA DEVAM

Dava kapsamında Kazım Kahyaoğlu’nun ele geçirilen Bylock yazışmalarında, Kahyaoğlu’nun FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in annesini rüyada gördüklerini ifade ederek kendilerine mesaj verdiği iddia ediliyor.

Kahyaoğlu aynı mesajın devamında Türkiye'nin uluslararası mahkemeler yolu ile yargılanacağını ileri sürüyor. Kahyaoğlu’nun ortaya çıkan bir başka mesajında ise terörist başı Fetullah Gülen'e bir çok övgünün yapıldığı ortaya çıktı.

DUA SEANSI…

Kazım Kahyaoğlu’nun ortaya çıkan bir diğer konuşmasında ‘Hocaefendi’ diye hitap edilen FETÖ liderine dua edilmesini istediğini görülüyor. Bu mesajda Kahyaoğlu günlük 50 felak, 50 nas, 50 ayetelkürsi okuyarak hizmet hareketine ve sözde Hocaefendiye dua edilmesi gerektiğini dile getiriyor.

BYLOCK NEDİR?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve FETÖ mensuplarının iletişim için kullandıkları Android programı. Evvela Android marketi olan Googleplay’dan indirilen uygulama sonrasında kısıtlanarak sadece ‘apk’ şeklinde üyelere dağıtılmış.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım