FETÖ tutuklusunun Karlov suikastıyla bağlantısı olduğu belirlendi

Son Güncelleme: 11 Ocak 2018 Perşembe 08:47

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastında, katil polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın bağlantılarını ortaya çıkarmak için başlatılan soruşturmada, bir FETÖ tutuklusunun cinayet ile alakalı olduğu öne sürüldü.

Alınan haberlere göre, FETÖ üyeliği suçlaması ile tutuklu bulunan V.K.A.’nın, Karlov suikastıyla bağlantısı olduğu iddia edildi. V.K.A., evvelki gün bulunduğu cezaevinden Ankara Adliyesi’ne getirilerek Cumhuriyet Savcısı Adem Akıncı tarafından sorgulandı.  

Şüpheli V.K.A. sorgusunda, FETÖ üyeliğini kabul ederken, Karlov suikastı ile alakasının bulunmadığını dile getirdi. Zanlı V.K.A. sorgusundan sonra sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hâkimliğince ‘cinayete iştirak’ suçundan da tutuklandı. 

ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen V.K.A.’nın, kilit bir öneme sahip olduğu iddia edildi. V.K.A ile birlikte soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan şüpheli sayısı 6’ya çıktı.

CİHAT BAVULU 

Soruşturmada Mevlüt Mert Altıntaş’a ilişkin yeni bilgilere de ulaşıldı. İddialara göre, Altıntaş suikasttan kısa süre önce “Tayinim çıktı” diyerek evindeki ‘cihat’ konulu kitapları, bavula koyarak başka bir dini grupta yer alan kişiye vermek istedi. 

Ancak Altıntaş, bavulun geri verilmesi şartını koştu. Altıntaş’ın kitapları teslim ettiği ifadesinde,

“Bavuldaki kitaplar yeni ve okunmamış kitaplardı. Bavulu niye geri istediğini anlamadım” dedi.

Savcılık, “Bavulda, o kitapları alan kişinin parmak izi yer alacaktı. Böylece, suikastın başka bir dini grup tarafından işlendiği izlenimi yaratılmak, hedef saptırılmak istendi” iddiasında bulundu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım