FETÖ soruşturması kapsamında 85 asker tutuklandı

  • 6784
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Aralık 2017 Pazar 09:55

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 95 şüpheliden 85'i tutuklandı. 10 kişi ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün TSK içindeki oluşumuna karşı yapılan soruşturmada geçtiğimiz günlerde halkında gözaltı kararı verilen 360 kişiden 95’i, dün emniyetteki işlemleri tamamlanarak adli makamlara sevk edildi.

Savcılık sorgusundan sonra tutuklanma talebi ile mahkemeye gönderilen şüphelilerden 85’i “Silahlı Terör Örgütü üyeliği” suçlaması ile tutuklanırken, 7’si etkin pişmanlıktan yararlanmak üzere 10 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca 17 şüphelinin de soruşturma aşamasında etkin pişmanlıktan yararlanmak istemeleri üzerine emniyetten serbest bırakıldığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan 153 kişinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği, önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım