FETÖ operasyonunda kasalardaki saat detayı!

Son Güncelleme: 16 Eylül 2017 Cumartesi 06:43

İstanbul Mali Polisinin FETÖ'ye yönelik yaptığı operasyonlar sonucunda ele geçirilen saatlerdeki Gülen detayı dikkatleri çekti.

İstanbul Mali Polis, FETÖ'ye yönelik önemli bir operasyon yaptı. Bank Asya'nın kiralık kasalarında 1 dolar saklayan 50 zanlı gözaltına alındı. Kasaların bazılarında "Fetullah Gülen" yazılı 9 kol saati ele geçirildi.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, önceki gün sabah saatlerinde, operasyon yaptı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında düzenlen operasyon 19 şehirde gerçekeleştirildi. Haklarında gözaltı kararı olan 50 isimden 37’si yakalandı. Şüphelilerden 5’inin yurtdışında olduğu öğrenildi.


Operasyonda gözaltına alınan zanlıların kapatılan Bank Asya’da gizli kasası olduğu öğrenildi. Bank Asya’nın TMSF’ye devri sonrası şubeler kapanınca bu kasalar Ümraniye’deki banka merkezine toplandı. Yetkililer huzurunda açılan 50 kasada, 1’er Dolarlık banknot bulundu. Örgüt içerisinde referans olarak kullanılan bu banknotlar üzerine çalışma başlatıldı. Mali Polisin yaptığı araştırmalarda şüphelilerda, bazılarınıda Bylock olduğu anlaşıldı. Bazılarının KHK ile atılan görevliler olduğu, bazılarının da FETÖ’nün üst yönetimle bağlantıları ortaya çıktı.

 
Operasyonun bu bağlantılar üzerine düzenlendiği öğrenilirken, 5 farklı kasadan “Fetullah Gülen” yazılı saat çıkması dikkat çekti. F.D., F.B., H.Y., S.S. ve Y.D.’ye ait gizli kasalarda 9 kol saati ele geçirildiği belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım