FETÖ: Eli kelepçeli bacılar Meryem validemiz seviyesine yükseliyor

Son Güncelleme: 10 Aralık 2017 Pazar 09:45

17 - 25 Aralık kumpaslarında görev alan kaçak savcı Mehmet Yüzgeç'in açığa çıkan ByLock yazışmalarında FETÖ'nün gizli haberleşme yöntemleri de meydana çıkarıldı. Çetenin öğrencilerin adına alınan kontürlü telefon hatlarından ihanetini sürdürdüğü tespit edildi.

FETÖ'nün 17 - 25 Aralık kumpasları kaçak savcısı Mehmet Yüzgeç'in örgüt mensupları ile yaptığı ‘ByLock' yazışmaları ifşa oldu. Yazışmalarda eski savcı Yüzgeç'in ‘mahrem abisi' olduğu değerlendirilen kişinin örgüt içi iletişimde kullanılan data hatları konusunda uyarılarda bulunduğu belirlendi.

Mesajda data hatları temini konusunda yapılması gerekenler şu şekilde sıralandı:

“Bizler öğrenci arkadaşlardan hat almaya çalışıyoruz ancak bu da belli rakamların üstüne çıkmıyor. Bu yüzden sizlerin, uygun akrabalarınız üzerine data hat almanızın hepimizi rahatlatacağını düşünüyoruz. Burada dikkat edilecek husus soy ismin farklı olması. Mesela kayınpeder, kayınvalide, baldız veya soy ismi farklı olan akrabalarınız üzerine alınacak data hatları kullanışlı olacaktır.”

‘ByLock' mesajlarında Yüzgeç'in Ağustos 2015'te firar ettikten sonra Türkiye'de bulunan örgüt mensupları ile motivasyon içerikli yazışmalar yaptığı da belirlendi. Yazışmalarda geçen ‘Gerçek yiğitlik' başlıklı iletide, FETÖ soruşturmaları çerçevesinde tutuklananları motive etmek için “Eli kelepçeli bacılarımızın dereceleri Meryem validemizin, Hatice ve Ayşe analarımızın seviyesine yükseliyor” ifadeleri dikkatleri çekti.

Yüzgeç'in örgüt üyesi hakim ve savcılarla olan kriptolu yazışmaları da deşifre edildi. Buna göre, Yüzgeç'in eski hakim Erdal Kılıç'a 1 Şubat 2016' da gönderdiği darbe iması içeren ‘ByLock' mesajında, “Bu dünyada da çok güzel günler yakın” dediği belirlendi

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım