FETÖ Başkentte yeniden yapılanmadan çökertildi

Son Güncelleme: 08 Aralık 2017 Cuma 10:18

FETÖ elebaşısı Gülen'in yeğeni 33 yaşındaki Selman Gülen'in de yakalandığı operasyon ile alakalı ayrıntılar meydana çıktı.

Ankara Emniyeti'nin evvelki gün düzenlediği ve FETÖ elebaşısı Gülen'in yeğeni 33 yaşındaki Selman Gülen'in de yakalandığı operasyonun detayları ortaya çıktı. Gülen'in Yenimahalle ilçesinde gaybubet evinde saklandığı öğrenildi.

ANKARA'YI TEKRARDAN AYAĞA KALDIRMA GÖREVİ

Operasyonun 6 aylık takibin ardından düzenlendiği ve örgütün mahrem yapısını meydana çıkarmaya yönelik operasyonda yeğen Gülen'in FETÖ'yü Ankara'da yeniden ayağa kaldırma organizasyonunda önemli görev üstlendiği meydana çıktı.

Operasyonda 25 gaybubet evi ve bu evler ile ilişkili sivil yapıda görevli 87 örgüt üyesi tek tek belirlendi. Sivil yapıdakilerin ikamet ettiği 48 adres de tespit edildi.

Gülen'in örgütün kriptolu iletişim programı ByLock kullanıcısı olduğu, Bank Asya'ya talimat üzerine para yatırdığı, bir dönem FETÖ'nün yapılanma kurmak için zorlandığı ülkelerden biri olan Rusya'da üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüttüğü öğrenildi. Selman Gülen'in FETÖ şirketleri arasında bulunan Kaynak Holding'de SGK kaydı olduğu da meydana çıktı.

SINAV HIRSIZLARINA HAPİS 

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen FETÖ'nün KPSS sınavı hırsızlığına ilişkin 9 kişinin yargılandığı dava tamamlandı. Mahkeme sanıklara, 6 yıl üçer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım