FETÖ Ankara Emniyeti'nde kat kat yapılanmış!

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 12:06

FETÖ'nün 2015’ten beri Ankara Emniyeti’nde, “Kat sistemi” oluşturduğu öğrenildi. Emniyetteki her kata FETÖ’nün sözde bir sivil imamı ve sekretaryası yerleştirilmiş.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Şahingöz'ün hazırladığı FETÖ'nün emniyet yapılanması ile alakalı iddianamede, çok sayıda itirafçının beyanlarına yer verildi. FETÖ'nün polis içindeki örgütlenmesinde polis imamlarını yine polisler arasından seçtiği, daha sonra bu yapıyı süreç içerisinde sivilleştirdiği ve böylece 2013 senesinde gelindiğinde imamların tamamının sivillerden oluştuğu söylendi.

2015 SENESİNDE BAŞLAMIŞLAR

İddianamede, polislerin FETÖ içindeki yapılanmasında 2015 senesinden itibaren ‘Kat sistemi' isimli bir uygulamaya geçildiği, bu sistemin başında, bir dönem Ankara bölge imamlığı da yapan ‘Vedat' kod isimli Murat T.'nin bulunduğu dile getirildi. Sisteme göre Ankara'da emniyet teşkilatı 6 ayrı kata ayrıldı. Her katın sivil abisi ve sekretaryası oluşturuldu. Yapılanmanın başındaki Murat T. ile sadece Kat abilerinin görüşebildiğini belirten gizli tanık Kartal da, bu sistemi ifadesinde şöyle anlattı:

HER KATTA BİR ABİ: 

Ankara'da emniyet teşkilatı 1'den 6'ya kadar kat sistemiyle oluştu. 1. kat Emniyet Genel Müdürlüğünü temsil eder. Alt katları 100, 101, 102, 103, 104 ve 105 şeklinde devam eder. Örneğin 1. katın 101 numarasının da başında bir abi ve sekreteri vardır. 101 numara Personel Daire Başkanlığı'nı ve yan şubelerini temsil eder. Her numaradaki sohbet grubu da 2 polis + 1 sivil şeklinde oluşur. İki polis memuru sadece kendilerini ve sivil abiyi bilir. Diğer polis memurlarını tanımaz.

15 TEMMUZ GECESİ ANKARA EMNİYETİ’NE DE SALDIRMIŞLARDI

15 Temmuz darbe girişimi gecesi FETÖ'cü hainlerin hedef aldığı kurumlardan biri de Ankara Emniyet Müdürlüğü binası olmuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI KORUMALARI: 

2. kat Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü, 200 numara da abiyi temsil eder. 203 Asayiş, 204 Güvenlik şubeleridir. 205 Ankara'nın dış ilçelerini temsil eder. 3. kat, Hassas ve Koruma şubeleridir. 300 numara kat abisi, 301 Hassas, 302 Koruma, 303 Başbakanlık, 304 TBMM ve 305 Cumhurbaşkanlığında görev yapan personeli temsil eder.

HALEN DEVAM EDİYOR:

2015 yılında kurulan bu yapılanma halen devam etmektedir. Murat T. de bunların imamıdır. 2. katın abisi ilahiyatçı Yahya'dır. 3. katın abisi Diyarbakır'dan gelen Akif kod isimli şahıstır. 5. katın abisi bir üroloji doktorudur. 6. katın abisi Sıhhiye Radyoevi'nde çalışan Ahmet'tir. Her yapı silsiledir. Örneğin 101'in abisi sadece kat abisi olan 100 ile haberleşebilir. 2015 yılından beri kat sisteminde yüzlerce sivil olmasına rağmen ben gözaltına alınanların hepsinin polis olduğunu gördüm. Bir tane sivil yok. Bu da kat sisteminin çok güvenlikli olduğunu gösteriyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım