Erdoğan ziyaretinden önce Atina'da DHKP-C operasyonu

Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 14:52

Yunan polisi, sabah saatlerinde Atina’da DHKP-C operasyonu başlattı. Operasyon çerçevesinde 8’i erkek biri kadın olmak üzere 9 kişi gözaltına alınırken, operasyonun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aralık başında Atina’ya yapacağı ziyaretten önce yapılması dikkatleri çekti. 

Yunan polisi, Atina’nın Kalithea ve Neos Kosmos semtlerindeki 3 farklı apartmana yapılan baskınlarda 8’i erkek, 1’i kadın olmak üzere toplam 9 DHKP-C üyesini gözaltına aldı. Alınan ilk bilgilere göre, baskınlar esnasında 3 ayrı evde bulunan bilgisayarlara ve USB stick'lere el kondu. Polis ayrıca evlerden birinde ne olduğu bilinmeyen ve incelenmek üzere laboratuvara gönderilen bir madde de buldu. Operasyonlar devam ediyor.

Reuters’a açıklamada bulunan bir Yunan polis yetkilisi 9 kişinin gözaltına alındığını, tutuklananlar arasında Afgan ve Kürt olduklarını ifade etti. Ayrıca patlayıcı materyal, infilak mekanizmasına bağlamak için kablolar ve diz üstü bilgisayarlar ele geçirildiği bildirildi.Baskınların terör örgütü DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirtildi. 

ERDOĞAN ZİYARETİNDEN ÖNCE OPERASYON

Operasyonların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7-8 Aralık'ta Atina’ya yapmayı planladığı ziyaret öncesinde gerçekleşmesi dikkat çekti. Erdoğan 65 yıl sonra Yunanistan’a gelecek ilk Türk Cumhurbaşkanı olacak.

Erdoğan, 65 yıl sonra Yunanistan’a resmi ziyaret düzenleyen ilk Türkiye Cumhurbaşkanı olacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım