Erdoğan intihardan caydırmıştı katil zanlısı olarak gözaltında

Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 08:06

İstanbul ilinin Sultangazi ilçesinde Vezir Çatraş, eşi ile ilişkisini olduğunu iddia ederek DJ Celal Doğancık'ı boğarak öldürüp evi yaktığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Çatraş, 25 Aralık 2015'te intihar teşebbüsü ile Türkiye'nin gündemine gelmişti. Köprüdeki intihar girişimini tesadüfen olay yerinden geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan engel olmuştu.

Sultangazi ilçesinin Yunus Emre mahallesinde geçen pazar gecesi saat 02.00 sularında bir evden dumanlar yükselmesi üzerine hemen itfaiyeye haber verildi. Poliste olay yerine gelip çevrede önlem aldı. İtfaiye yangını söndürdüğünde içerde ev sahibi eğlence mekanlarında DJ'lik yapan Celal Doğancık'ın cesedi ile karşılaştı. Doğancık'ın cansız bedeni incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olay Yeri İnceleme birimleri, yaptıkları inceleme neticesinde, cesedin boğazında boğulma izlerine rastladı. Doğancık öldürüldükten sonra ev yakılmıştı. Bu bilgiler üzerine Sultangazi Araştırma Büro Amiriliği ekipleri harekete geçti. 

Polis yaptığı araştırma sonucunda, Celal Doğancık'ın Vezir Çatraş'la husumet içinde olduğunu tespit etti. İddiaya göre, Çataş, eşi Özge Çatraş'la ilişkisi olduğunu söylüyor ve Doğancık'ı tehdit ediyordu. Polis, kamera görüntülerinden de olay günü Çatraş'ın yanındaki bazı kişilerle ev bölgesinde olduğunu tespit etti.

​Yapılan tespitlerden sonra ekipler harekete geçti. Düzenlenen operasyonda Vezir Çatraş, N.Ç ve A.Ç gözaltına alındı. Vezir Çatraş, emniyette cinayeti itiraf etti. Eşiyle ilişkisi olduğu için cinayeti işlediğini iddia etti. 3 kişi emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

KAMUDA İŞE ALINMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Aralık 2015 günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçerken, bir vatandaşın intihar girişiminde bulunduğunu görmüş ve makam aracını durdurup intihar girişimini sonlandırmıştı.

​Vezir Çatraş, çalıştığı tekstil atölyesinden işsiz kalmış ve maddi zorluk içine girmişti. Bu sebeple eşi Özge ile arasında geçimsizlik başlamıştı. Bu nedenlerle köprüye çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile kendisine bir kamu kurumunda iş bulunmuştu.

Vezir Çatraş'ın eşi Özge Çatraş, geçtiğimiz nisan ayında çocukları Yağmur Su ve Deniz Yağız'ı evde bırakarak kayıplara karıştığı haberleri medyada yer almıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım