Emniyetten Bylock uyarısı! Sulandırılıyor...

Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 07:03

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, FETÖ'nün şifreli iletişim uygulaması olduğu ifade edilen ByLock'un adli delil olma özelliğini boşa çıkarma amacıyla yapılan paylaşımların, mücadeleyi sulandırma çabası taşıdığına dair bir açıklama yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya üzerinden son zamanlarda FETÖ'nün kriptolu iletişim uygulaması olduğu belirtilen ByLock'un adli delil olma özelliğini boşa çıkarmaya çalışan birtakım paylaşımlar yapıldığı anımsatıldı ve şu ifadeler kullanıldı: 

"Bu paylaşım sahiplerinin TBMM ve üyeleri üzerinden mesnetsiz iddialarla algı operasyonu yaparak, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalıştıkları aşikardır. Bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatta suç teşkil ettiği tespit edilen bu tür paylaşımlar titizlikle takip edilerek sorumlular hakkında gerekli adli işlemler cumhuriyet başsavcılıkları koordinesinde etkin bir şekilde yürütülmektedir."

Ayrıca Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Daire Başkanı Şenol Demir, ByLock'un tek başına delil olamayacağını hükmetmişti. Geçmişte bir tecavüz sanığına da beraat kararı vermesi ile tartışma yaratan Demir, ByLock kararından sonra mevkisi düşürülerek Konya'da hakimlik görevine atanmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım