Emniyet şüpheliye öyle bir soru sordu ki...

Son Güncelleme: 28 Aralık 2017 Perşembe 09:35

Emniyet, gözaltındaki kişinin telefonunda bulunan isimsiz bir telefon numarasına eklemeler yaptı, numaradaki sayıları ters çevirdi, yerlerini değiştirdi ve başka bir şüpheli ile iletişim kurmaya çalıştı.

Alınan haberlere göre İstanbul Şirinevler'de 13 Aralık'ta park halindeki bomba yüklü bir minibüs bulundu. Bahsi geçen olay ile alakalı önce 2 şüpheli gözaltına alındı, daha sonra da içlerinde Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP) üyesi avukatların da bulunduğu yaklaşık 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına ilk alınanlardan Seyithan Eren'in dün İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alındı.  

Eren'e emniyetin kendisi ile beraber gözaltına alınan diğer şüpheli ile ilgili farklı bir soru soruldu:

"2. sırada… numaralı cep telefonunun isimsiz kayıtlı bulunduğu tespit edilmiştir. Bu telefon numarasının ilk üç hanesine (543 rakamına) +1 eklendiğinde 543'ün 554 olduğu, ikinci üç hanesindeki 791 rakamından 1 rakamı başa alınıp 9 rakamı ters çevrildiğinde 176 olduğu göz önünde bulundurulduğunda numaranın tamamının H.D.'nin telefon numarası olduğu tespit edilmiştir. 13 Aralık 2017 günü Şirinevler'de bomba yüklü araç ile yakalanan H.D. isimli şahsın telefon numarasını isimsiz ve şifreli şekilde telefonunuza kaydetmekteki amacınız nedir? H.D. isimli şahsın telefon numarasını size kim verdi? Telefonunuzda şifreli şekilde kaydetmiş olduğunuz başka PKK/KCK silahlı terör örgütü üyelerinin telefon numaraları var mı? Detaylı olarak ifade veriniz."

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım