Duyanları şaşkına çeviren şaka gibi olay!

Son Güncelleme: 05 Eylül 2017 Salı 10:51

Dolandırıcılar, 4 bin 420 lira dolandırdıkları Fevzi Açıkgöz’ün hesabına kazara 8 bin TL gönderdi. Bankadaki işlemleri devam eden Açıkgöz, “Parayı hayır kurumuna bağışlayacağım” dedi

Şaka gibi olay, İzmir ilinde yaşandı... Karşıyaka'da yaşayan ve emekli olduktan sonra servis şoförü olarak çalışmayı sürdüren evli ve iki çocuk babası 54 yaşındaki Fevzi Açıkgöz'ü cep telefonundan arayan dolandırıcı kendini polis olarak tanıtarak, "Kredi kartınız PKK tarafından kullanılmış" diyerek 4 bin 420 lira dolandırdı.

Durumun farkına varınca polise başvuran Açıkgöz, cep telefonuna gelen mesajda, "Ne yaptım ben? Kartına 8 bin lira yatırdım. O parayı hemen geri gönder" yazdığını görünce şok oldu. Hesabını kontrol eden Açıkgöz, gerçekten de dolandırıcıların kredi kartı hesabına yanlışlıkla 8 bin TL yatırdığını gördü. Daha sonra Açıkgöz'ü arayan dolandırıcılar, ölümle tehdit ederek parayı göndermesini istedi. Fakat Açıkgöz göndermedi.

Dolandırıcılara kaptırdığı 4 bin 420 lirayı kredi kartından çektiğini fakat dolandırıcıların yanlışlıkla yatırdığı 8 bin lira ile kredi kartı borcunu ödemiş olduğunu ifade eden Açıkgöz,

"Polisler bile duruma şaşırdı. Şu anda kredi kartımda artı bakiye var. Ancak şikâyetimden sonra paraya bloke konuldu. Kredi kartımı kullanamıyorum. Bu nedenle para kredi kartımda duruyor. İşlemler bittiğinde parayı alırsam bir hayır kurumuna bağışlayacağım. Çünkü bu parayı başka birinin canını yakarak elde ettiler ve benim hakkım değil" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım