Düşünceye tahammülsüz bir grup İhsan Eliaçık'a saldırdı!

  • 4755
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Ekim 2017 Cumartesi 17:41

Kayseri Kitap Fuarı'nda İhsan Eliaçık'a bir grup provokatör hakaret yağdırıldı. Polis Eliaçık'ın fuara girmesini engelledi. Tekin Yayınevi Eliaçık'a saldırıyı kınayarak diğer yayınevlerinin olayı protesto etmesini istedi. Ayrıntı Yayınları fuarı terk edeceğini açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene ilk defa organize edilen Kayseri Kitap Fuarı’nda İhsan Aliaçık gerginliği yaşandı. Bir grup, Eliaçık’ın fuarı terk etmesini talep ederek hakaretler yağdırdı. Gerginliğin artması üzerine polis, Eliaçık'a fuar alanına almadı.

 

İHSAN ELİAÇIK'TAN AÇIKLAMA

Saldırıya uğrayan İhsan Eliaçık, Birgün gazetesine açıklamalarda bulundu. Eliaçık sözlü sataşma ile başlayan saldırıda kendisine

"Dinsiz ateist, Kayseri'yi terk et" diye bağırıldığını aktardı. Eliaçık'a göre saldırganlar yuhlamak ve slogan atmakla da yetinmedi;  fiziksel saldırıda da bulundular. Eliaçık, fiziksel saldırıda yara almadığını ifade etti. Polisin saldırganlara müdahale etmediğini dile getiren Eliaçık, kendisini korumaya çalışan okurların darp edildiğini aktardı. Saldırının organize olarak gerçekleştirildiğini belirten Eliaçık, belediye tarafından hedef gösterildiğini öne sürdü.

YAYINEVLERİNDEN TEPKİ

İhsan Eliaçık’ın yayıncısı Tekin Yayınevi olaya tepki gösterdi. Yayınevinden yapılan ilk açıklamada “Toplanıyoruz, tüm yayıncılara çağrımızdır” denilerek fuarın protesto edilmesi istendi. Ayrıntı Yayınları da yapılan saldırıyı kınadı ve Tekin Yayınevi'nin çağrısına uyarak fuarı terk edeceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada

“Kitaba, düşünceye ve ifadeye saldırıyı reddediyor, duyarlı yayınevlerinin de bu duruma tepkisiz kalmayacağını umuyoruz” denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım