DSG Sözcüsü Sülo, ÖSO'ya teslim oldu!

  • 6958
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 15 Kasım 2017 Çarşamba 14:56

İngiliz yayıncılık kuruluşu BBC'nin Orta Doğu muhabiri Riam Dalati, PKK terör örgütünün Suriye kolu YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu SDG'nin eski sözcüsü Talal Silo'nun Cerablus'ta Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) teslim olduğunu iddia etti. AA'nın güvenilir yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre ise Silo, dün akşam saatlerinde örgütten ayrıldı. Talal Silo'nun Cerablus'a gidip teslim olmasından sonra çekildiği iddia edilen bir görüntü sosyal medyada yayıldı.  

BBC muhabiri Riam Dalati, Talal Silo'nun Cerablus'ta teslim olduğunu twiter adresinden açıkladı.  Silo'nun ÖSO'ya sığınması, terör örgütü YPG'nin çoğunluğu oluşturduğu ve ABD'nin desteklediği Suriye Demokratik Güçleri (SDG) içindeki karışıklığın göstergesi olarak yorumlanıyor. 

AA: SİLO ÖRGÜTTEN AYRILDI

AA'nın güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, SDG'nin sözcülerinden Silo, dün akşam saatlerinde örgütten ayrıldı.  Silo'nun terör örgütünden neden ayrıldığı henüz bilinmiyor.

Bu arada, YPG'nin eski sözcülerinden Redur Halil'in de SDG'nin dış ilişkiler sorumlusu olarak "atandığı" ifade edildi. Sözde atama, PKK/PYD'nin SDG ile doğrudan ilişkisini bir defa daha ortaya koydu.

Amerikalı general Raymond Thomas'ın temmuz ayında ifşa ettiği üzere, SDG ismi, PKK/PYD ya da YPG'nin meşru siyasi bir taraf olarak masaya oturtulması amacıyla ortaya atılmıştı. 

Örgütün, 12 Ekim 2015'te bir miktar Arap savaşçıyı paralı asker olarak yanına almasıyla oluşturulan sözde SDG'nin militanlarının ezici üstünlüğü ve yönetimin tamamı halen PKK/PYD'de bulunuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım