Dolandırıcıların yeni yöntemi

Son Güncelleme: 29 Ağustos 2017 Salı 09:08

Vatandaşlara "Sigorta borcunuz var. İcraya veriliyorsunuz. Geri dönüş yapın" şeklinde mesaj atıp dolandırıcılık yapan 2'si kadın 13 kişi polis ekiplerince yakalandı.

İstanbul ilinde kurdukları sahte bir şirket üzerinden avukat ve hukuk bürosu isimleri kullanarak vatandaşlara "Sigorta borcunuz var. İcraya veriliyorsunuz. Geri dönüş yapın" şeklinde mesaj atıp dolandırıcılık yapan 2'si kadın 13 kişi polis ekiplerince yakalandı.

Zanlılar ile beraber 600 bin kişiye ait kredi kartı ve kimlik bilgileri ele geçirildi. Şüphelilerin geri dönüş yapan vatandaşların kredi kartı bilgilerini aldıkları ardından kartlarını klonlayarak yurt dışında harcama yaptıkları ortaya çıktı. Operasyon esnasında şüphelilerin olaylarda kullandıkları cep telefonlarını çatılara attıkları bu telefonların polisler tarafından toplandığı öğrenildi.

Zanlılarla birlikte ele geçen iki tane hard diskte ise 600 bin kişiye ait kimlik ve kredi kart bilgilerinin olduğu, şüphelilerin bunları hackerlardan temin ettikleri tespit edildi. Poliste işlemlerinden sonra şüphelilerden çete liderleri olduğu öğrenilen 30 yaşındaki A.Ç. ile 35 yaşındaki V.K.’nın da içlerinde bulunduğu 13 kişi adliyeye sevk edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım