Diyarbakır Silvan'da öğretmene saldırı

  • 2449
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Ekim 2017 Cumartesi 07:04

Diyarbakır ilinin Silvan İlçesi’nde Milli Eğitim’e bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde (RAM) müdür yardımcısı olan öğretmen İzettin Güven, ikamet ettiği apartmanda evinin bulunduğu kata çıkmak için asansöre binerken silahlı saldırıya uğradı.

Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi Diyarbakır Caddesi’ndeki Bahçelievler Sitesi’nde gerçekleşti. Silvan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde müdür yardımcılığı görevini yürüten psikolojik danışman ve rehber öğretmen 33 yaşındaki İzettin Güven, oturduğu apartmanda evinin bulunduğu kata çıkmak için asansöre binerken silahlı saldırıya uğradı. 

Kimliği bilinmeyen bir kişi tabanca ile yakın mesafeden 7 el ateş etti. Evli ve 1 çocuk babası Güven kanlar içerisinde yere yığılırken sitede oturan 4 emniyet bekçisi silah sesleri üzerine balkonlara çıkıp kaçan saldırgana ateş ettiler.

Site sakinlerinin haber etmesi ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. İzzettin Güven, ambulans ile Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Boyun ve sırt bölgesine 6, ayağına da 1 kurşun denk gelen İzzettin Güven, buradaki ilk müdahalesinin ardından da Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Kaymakam Adem Çelik ve Emniyet Müdürü Mehmet Güçlü de saldırının gerçekleştiği siteye gelip, buradaki görevlilerden olayla ilgili bilgi aldı.

Bölgedeki güvenlik kameraları görüntülerini incelemeye alıp, görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis ekipleri, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım