Dilenmek varken çalışılır mı? dedi... Herkes şokta!

  • 22540
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 10:35

Niğde ilinde kucağında bebeği ile dilenirken Niğde Belediyesi zabıta ekiplerince yakalanan 19 yaşındaki Yeşim Ş., 'Dilenmek varken çalışılır mı? Günlük 500, aylık 6 bin TL kazanıyoruz' dedi.

Niğde Belediyesi zabıta ekipleri şehir merkezinde dilencilere yönelik operasyon yaptı. Zabıta ekiplerinin yaptığı operasyonda kucağında bebeğiyle birlikte dilenen bir kişi yakalandı.

Üzerinden kimlik çıkmayan kadın, çocuğu ile beraber Niğde Belediyesi Zabıta Amirliği’ne götürüldü ve burada kimlik tespiti için Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istendi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kucağında bebeğiyle dilenen kişinin 19 yaşındaki Yeşim Ş. olduğunu belirledi.

'DİLENMEK VARKEN NEDEN ÇALIŞAYIM?'

Aksaray’dan Niğde iline dilenmeye geldiğini ifade eden Yeşim Ş., gazetecilerin sorduğu sorulara,

"Dilenmek bize daha kolay. Dilenmek varken çalışır mı? Niye çalışayım? Dilenmek kolay para kazanmak anlamına geliyor. Günlük 500, aylık 6 bin TL kazancımız oluyor" diye konuştu.

'HAYALETTİR O ÜŞÜMEZ'

Gazetecilerin, ’Çocuğunuz üşümüyor mu bu soğukta?’ diye sorması üzerine Yeşim Ş., "O üşümez, hayalettir o. Göçebe çocuğu o, hiç üşümez" şeklinde yanıt verdi.

Niğde Belediyesi zabıta ekipleri 19 yaşındaki Yeşim Ş.’ye Kabahatler Kanunun 5326. maddesi gereği 109 lira para cezası kesti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım