Dilek Doğan davasında karar verildi

  • 13630
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 18:30

İstinaf Mahkemesi, Sarıyer ilçesinde Dilek Doğan’ın ölümüne sebep olan merminin çıktığı silahın sahibi olan harekat polisi Y.M.’nin "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan aldığı 6 sene 3 aylık hapis cezasını onadı.

İstinaf Mahkemesi, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin özel harekat polisi Y.M.'ye, "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan verdiği 6 sene 3 aylık hapis cezasını usul ve yasaya uygun buldu. 

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi, istinaf başvurularını değerlendirmek üzere geçtiğimiz hafta toplandı. Daire, dosya üzerinde yaptığı incelemede yerel mahkeme kararını usul ve yasaya uygun bulup tarafların istinaf başvurularının esastan reddine, yerel mahkeme kararının onanmasına hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul'ın Sarıyer ilçesinde 18 Ekim 2015 tarihinde yapılan terör operasyonu esnasında eve yapılan baskın sırasında polisin silahından çıkan kurşun, Dilek Doğan'a denk gelmiş, hastaneye kaldırılan Doğan hayatını kaybetmişti. Dilek Doğan'ın ölümüne sebep olan merminin çıktığı silahın sahibi olduğu iddia edilen özel harekat polisi Y.M. hakkında, "Kasten öldürmenin ihmalli davranışla işlenmesi" ve "Kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanmak" suçlarından 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Davaya bakan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 17 Mart 2017 tarihinde yaptığı karar duruşmasında polis memuru Y.M.'yi, "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım