DİKKAT! Cep telefonunuz kopyalanabilir!!!

  • 2449
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 09 Kasım 2017 Perşembe 12:47

İstanbul ilinin Mecidiyeköy ilçesinde cep telefonuna ekran koruyucu takması için verdiği cep telefoncu telefonunu kopyaladı ve genç kadının başına gelmeyen kalmadı.

Bir çocuk annesi genç kadının özel görüntülerinin de olduğu cihazı seyyar bir telefoncuya bıraktı ve o günden sonra hayatı kabusa döndü. Telefonunda bazı hareketlenmeler hissettiğini durup dururken telefonun ışığının açıldığını ifade eden genç kadın

"Telefonla konuşurken arkadan bip sesi geliyordu. En sonunda da telefonumun pili şişti" dedi.

Telefonundaki tuhaflıklarını geçmemesi üzerine başka bir telefoncuya giden kadın öğrendikleri ile şoke oldu. Çünkü telefonu başka bir telefoncu tarafından sanal takipteydi.

Genç kadın başına gelenleri anlatırken

"Bana ait olan görüntüleri bir şekilde alıp onunla arkadaşlık kurmadığım, birlikte olmadığım için bana bunlarla şantaj yaptı... Dedi ki seni mahvederim, görüntülerini internete sızdırırım. Korsan yazılım yüklüyor içine, WhatsApp'ımı da kopyalıyor. Ondan sonra da telefonlarımı resimlerimi her şeyi ele geçiriyor bu programla. " şeklinde konuştu.

ŞANTAJ YAPTI 

Genç kadının telefonunu ele geçiren zanlı "Benimle konuşmazsan seni mahvederim... Görüntülerin artık bende internete yüklerim hepsini ona göre..." biçiminde mesajlar atarak şantaj yaptı. Genç kadının telefonunda olan resimler için "normal olmayan görüntüler de vardı. Kullanamayacağınız eşinizle birlikte olduğunuz farklı görüntüleriniz vardır yani ki onlar vardı." ifadelerini kullandı.

Yapılan şikayetten sonra genç kadının telefonunu ele geçiren zanlı "özel hayatı ihlal, şantaj ve tehdit" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım