Didim'de parası alınıp yakılan kız soruşturmasında yeni gelişme

  • 1976
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 18 Ekim 2017 Çarşamba 13:42

Aydın ilinin Didim ilçesinde, yanmış cesedi bulunan 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık cinayeti ile alakalı polis, 5 kişiyi gözaltına aldı.

Şüpkelilerin Eylem Gülçin Kanık’ı para karşılığı yasa dışı yollardan Yunanistan’a geçirmek için anlaştıkları ve kadının parasını aldıktan sonra yakp  öldürdükleri öğrenildi. Bu arada, Eylem Gülçin Kanık’ın, bir televizyon kanalında yayınlanan ve moda üzerine olan yarışma programına katıldığı meydana çıktı.

Olay, 7 Ekim Cumartesi günü, Çamlı Mahallesi Manastır Koyu mevkisinde gerçekleşti. Çevredekiler, yerde yatan yanmış bir kadın cesedi gördü. Durumun haber edilmesi ile olay yerine gelen polis birimleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Kimliği tespit edilemeyen yanmış ceset, savcının incelemesinden sonra otopsi ve kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu’nun morguna gönderildi.

KAYITLAR İNCELENDİ

Olay ile alakalı geniş çaplı soruşturma başlatan cinayet masası birimleri, cesedin 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık’a ait olduğunu tespit etti. Kadının cep telefonu kayıtlarından, ve olayın yaşandığı tarihten 2 hafta öncesi ve 1 hafta sonrasına ait ilçedeki tüm güvenlik kamerası kayıtlarını inceleme altına alan polisler kadının 5 kişilik grup tarafından yakılarak öldürüldüğünü tespit etti.

Görüntülerden ve telefon kayıtlarından yola çıkan ekipler kimlikleri tespit edilen 5 şüpheliden E.D. ve S.C. isimli iki zanlıyı yakaladı. Adliyeye sevk edilen iki zanlı da tutuklandı. Bu arada çalışmalarını sürdüren polis, zanlılardan ismi açıklanmayan 2 kişiyi daha yakalarken, diğer zanlının da yakalanması için çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Zanlıların Eylem Gülçin Kanık’ı para karşılığı gayri yasal yollardan Yunanistan’a geçirmek için anlaştıkları ve kadının parasını aldıktan sonra yakarak öldürdükleri öğrenildi.

Didim’de 7 Ekim 2017 Cumartesi günü Çamlık Mahallesinde makilik alanda tuvalet ihtiyacı için duran iki kişi çalılıkların arasından vücudunun büyük kısmı yanmış halde bir ceset görmüş ve olayı polise bildirmişti. Olay sonrası Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ceset üzerindeki incelemenin ardından ceset İzmir Adli Tıp’a kaldırılmış ve emniyet kuvvetleri ayrıntılı çalışma başlatmıştı.

MODA YARIŞMASINA KATILMIŞ

Aydın’ın Didim İlçesi’nde öldürüldükten sonra cesedi yakılarak makilik alana atılan 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık’ın, bir televizyon kanalında yayınlanan ve moda üzerine olan yarışma programına katıldığı meydana çıktı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım