DEAŞ'ın taktiğini uygulayacaklardı imha edildi!

Son Güncelleme: 12 Kasım 2017 Pazar 15:16

DEAŞ terör örgütünün Suriye ve Irak’ta uyguladığı havadan saldırı taktiğini Türkiye’de uygulamak isteyen PKK’nın bomba yüklü ’drone’u imha edildi.

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı kırsalında sürdürülen operasyonda dün PKK terör örgütünün PKK’nın taktik bombalı ’drone’u düşürüldü. Komandoların etkisiz hale getirdiği drone üzerinde yer alan düzeneğin içerisine yerleştirilen el bombasının pimini çekmek için ayrı bir motorunun olduğu gözlendi.

Düşürülen drone’nin tüfek bombası, havan mermisi ile el bombası taşımaya müsait 300 metre uzaktan kontrol edilebilen ve kameralı Çin malı olduğu tespit edildi.

Suriye’deki Fırat Kalkanı Harekatı’nda da DEAŞ terör örgütü, Türk askerlerine karşı bu silahı kullanmıştı. 

“TENDÜREK’TE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

”Ağrı’nın Doğubayazıt ve Van’ın Çaldıran ilçeleri arasında bulunan Tendürek Dağı’nda PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar ise sürüyor. Burada yuvalanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon havadan ve karadan devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım