DEAŞ'a İstanbul'da büyük darbe: 39 gözaltı

Son Güncelleme: 16 Ekim 2017 Pazartesi 08:42

İstanbul ilinde 8 ilçede DEAŞ terör örgütüne karşı yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 39 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, çatışma bölgeleri ile iliişkili şahısların İstanbul'daki faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik çalışmalar çerçevesinde, terör örgütü DEAŞ yanlısı faaliyet gösteren ve çatışma bölgelerine eleman aktarımı sağlayan şüphelilere yönelik operasyon yaptı. 

Önceden tespit edilen 8 ilçedeki 15 farklı adrese eş zamanlı baskın yapan birimler, 32'si yabancı uyruklu 39 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahısların emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Operasyon çerçevesinde, Fatih’te İskenderpaşa Mahallesi Molla Hüsrev Sokak’ta saat 00.15 sularında dört katlı bir binanın giriş katındaki daireye giren özel harekat timleri, içeride ortalama 1 saat boyunca arama yaptı.

Polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, binanın bulunduğu sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Operasyonda gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Gözaltına alınan kişiler, hastanedeki işlemlerin ardından sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım