DEAŞ Celladı Yunanistan'a kaçmadan yakalandı

Son Güncelleme: 21 Aralık 2017 Perşembe 08:23

Suriye’de korkunç infazlar yapan DEAŞ’lı Abdulhalik Abdulkadir A.’nın kasım ayında Kayseri ilinde yakalanmasından sonra ‘ DEAŞ celladı’ olarak kayıtlara giren 28 yaşındaki Mahmud A. da Yunanistan’a gitmek üzere geçtiği Hatay ilinde yakalandı.

DEAŞ’ın Suriye’den temizlenmeye başlaması ile beraber örgüt içinde en korkunç infazları yapan ve ‘cellat’ diye bilinen kişiler de diğer örgüt üyeleri gibi Avrupa’ya kaçabilmek için yasadışı yollardan Türkiye’ye geçiyor. Geçen kasım ayında Suriye’de DEAŞ adına infazları yapan ve cellat olarak bilinen Abdulhalik Abdulkadir A. (Abdulkhaleq Abdulqader A.) Kayseri’ ilinde yakalandı. DEAŞ’a muhalif olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman’ı kafasına silahla ateş ederek öldürdüğü iddia edilen terörist tutuklandı.

Hatay İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘DEAŞ celladı’ olarak kayıtlarda yer alan Suriyeli 28 yaşındaki Mahmud A.’nın (Mahmoud A.) da Yunanistan’a gitmek için illegal yollardan Suriye’den Türkiye’ye geçtiğini belirledi. Gözaltına alınan Mahmud A., ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan tutuklandı.

Türkiye’ye kaçakçıların yardımı ile illegal yollardan girdiğini ifade eden Mahmud A.’nın, 2 kardeşi, eşi ve eşinin annesi ile ailesinin de DEAŞ’lı olduğu belirtildi. Mahmud A.’nın ifadesinde,

“2 kardeşim ve eşim DEAŞ için savaştı. Kardeşlerimden biri öldü. Eşimin annesi Ravda, DEAŞ içinde iç istihbaratçı olarak görev yapıyor. Kayınvalidem gördüğü, duyduğu şeyleri DEAŞ’a bildiriyordu. Eşimin kardeşleri Ebu Sefer ve Ebu Turan da DEAŞ içinde silahlı faaliyet gösteriyorlar” dediği öğrenildi.

 
Yaklaşık 7 ay önce eşinden ayrıldığını belirten Mahmud A.,

“Eşimden ayrıldıktan sonra kayınvalidem intikam almak için DEAŞ’ın içinde bulunduğumu belirterek beni El Nusra’ya ihbar etti. El Nusra beni yakaladı ve bir gün boyunca sorguladı. Daha sonra serbest bıraktı. Serbest kaldıktan sonra İdlib’de 4 ay kaldım. Artık DEAŞ’ın olduğu yerde yaşamak zorlaşınca kendimize ait araziyi sattım ve parası ile kaçak yollardan Türkiye’ye geldim” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım