Damadının FETÖ'cü olduğunu biliyor muydu?

Son Güncelleme: 07 Ağustos 2017 Pazartesi 13:29

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü esnasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemler ile alakalı davanın 5. celsesi başladı. Akın Öztürk, mahkemenin “Damadın FETÖ’cü mü?' sorusuna “Efendim yargılama devam ediyor. Şimdi olduğunu söylersem ‘babası onu ihbar etti’ derler” yanıtını verdi.

Darbe girişimine katılan askerlerin 15 Temmuz gecesi komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü’ndeki eylemler ile alakalı 486 kişi hakkında açılan davanın beşinci celsesi Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

Duruşmada, olay tarihinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi olan Akın Öztürk’ün çapraz sorgusu gerçekleştirildi.  Öztürk sorguda Akıncı Üssü’ndeki fotoğraflarını kabul etti. Öztürk, ama rahat tavırlar içinde olmadığını ifade etti.

Darbe girişimi için "Üst akıl" ifadesini kullanan Akın Öztürk "Üst akıl kim?'' sorusunu ise "Birileri birilerini kullandı" şeklinde cevapladı. Öztürk, FETÖ üyesi olmadığını da iddia etti.

Öztürk, mahkemenin “Damadınızın FETÖ’cü olduğunu biliyor muydunuz?' sorusuna "Hayır bilmiyordum" cevabını verdi.

Öztürk, "Peki, bu darbeye katıldığına inanıyor musunuz?" sorusu üzerine Akın Öztürk,

“Eğer bunu söylersem yarın gazeteler damadını ihbar etti diye yazar. Bu yüzden de yargılama bitene kadar bu soruya yanıt vermeyeceğim" dedi.

Mahkeme Başkanı'nın "Hakan Karakuş darbeye teşebbüs faaliyeti olduğunu biliyor ve buna rağmen sizi oraya çağırıyorsa, buna ne diyorsunuz?" sorusuna ise Öztürk,

"Hakan Karakuş bana telefonda 'Buyrun gelin, darbe yapıyoruz' mu diyecekti?" şeklinde cevap verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım