Cübbeli Ahmet'i vuracaklardı!

Son Güncelleme: 23 Ağustos 2017 Çarşamba 16:27

Terör Örgütü DEAŞ’a üye şahıslara yönelik sürdürülen bir soruşturma çerçevesinde kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ile alakalı suikast planları yapıldığı açığa çıktı.

Örgüt üyeliğinden hakkında dava açılan şüpheli Hakkı U. Verdiği ifadede, örgütün kendisine verdiği Cübbeli Ahmet Hoca talimatlarını anlattı.

CÜBBELİ'Yİ ÖLDÜRME EMRİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından DEAŞ Terör Örgütü'ne üye 4 zanlı hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında hazırlanan iddianamede çok önemli bir detay yer aldı. Zanlılar arasında yer alan Hakkı U.'nun aldığı talimat ile Cübbeli Ahmet Hoca'yı öldürme planları yaptığı ve bu yönde Cübbeli'nin sohbetlerini takip ettiği öğrenildi.

SOHBETLERİNİ İZLEME

Zanlı verdiği ifadesinde;

"Yakalandığım tarihten 2 - 3 gün önce örgüt mensuplarınca şifreli olarak haberleşmiş olduğumuz program vasıtasıyla bize gelen mesajda Cübbeli Ahmet Hoca'nın ders verdiği ve toplantı yaptıkları yerlerin nereler olduğu, buralara kaç kişinin geldiği, ne zamanlar toplandıkları hakkında araştırma yapmamız talimatı verildi. Bu talimat 'convers' isimli program ile cep telefonumuza gelen bir dosyayı şifreli TrueCrypt programı ile bilgisayarda açarak okuduk. Bu talimatın geldiğini İbrahim Ş. ve Kemal O. da biliyor" dedi.

Soruşturma çerçevesinde zanlılar  Hakkı U., İbrahim İ., Yusuf İ. ve Kemal O.'nun Kadıköy'deki ikamet adreslerinde ve işyerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, mermi ve örgüt belgeleri ele geçirildi.

Şüpheliler ile alakalı 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' suçları çerçevesinde dava açıldı. Dava ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım