Çin, ABD'yi yakalamak için ultra modern bir ordu kuruyor

Son Güncelleme: 28 Ocak 2018 Pazar 10:53

Çin yönetiminin askeri alanda kullanılmak üzere yapay zeka ve kuantum teknolojilerinin geliştirilmesini hızlandırmak için Çin Askeri Bilimler Akademisi’nde çalışacak uzmanları seçtiği açıklandı.

South China Morning Post gazetesinin devlet medya kaynaklarına dayandırdığı habere göre Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun Askeri Bilimler Akademisi’nde çalışmak üzere yapay zeka ve kuantum teknolojileri alanında akademik unvana sahip uzmanlardan oluşan 120 kişilik bir grup topladığı ifade edildi.

AMAÇ: ABD'Yİ YAKALAMAK 

Gazete, Pekin’in bu adımının askeri-teknik alanda süper güç olma ve ABD’nin göstergelerini yakalama isteğinden kaynaklandığını kaydetti. 

Haberde, bu gelişmenin Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in ‘gereklilik halinde her türlü düşmana karşılık verme kabiliyetine sahip olabilecek’ ultra modern bir ordu kurma isteğinden kaynaklandığı dile getirdi.

Yaklaşık 2.3 milyon askerin görev yaptığı Çin Halk Kurtuluş Ordusu, dünyanın en büyük ordusu olma özelliğini koruyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım