Çiftlik Bank’ın tosuncuğu milletvekillerini de dolandırmış !

  • 1350
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Mart 2018 Cumartesi 12:42

Yüksek kar vaatleri ile birçok kişiyi 500 milyon TL’den fazla dolandıran Çiftlik Bank'ın mağdurları arasında milletvekillerinin de olduğu öğrenildi. Danabank isimli bir firmanın ise insanları dolandırdığı da Diyanet İşleri fetva kurumuna gelen bir soru ile ifşa oldu.

Edinilen haberlere göre Çiftlik Bank’tan, mağdur olanlarının sayısı gittikçe artıyor. Konu ile ilgilenen kurumlara 5000'den fazla şikayet başvurusu ulaştı. Şimdiye kadar 100.000'den fazla insanın sisteme para kaptırdığı meydana çıktı. Listede birçok meslek kuruluşundan kişiler bulunurken milletvekillerinin de olması dikkatleri çekti.

Vatandaşları zarara uğratan Çiftlik Bank'ın perde arkasında olan 11 irtibatlı firmanın da varlığı meydana çıktı. 11 şirket ile beraber mağdur sayısı 70.000'i aştı. Araştırmaya devam eden uzmanlara göre sisteme 81.000 kadar kişi girdi. Bunlardan 77.000 kişi bu sistemden zarar gördü.

Çiftlik Bank’tan zarar görenlerin sayısı gittikçe yapılan şikayetler ile ve araştırmalarla artıryor. Parayı kaptıranlar arasında her meslekten insan bulunuyor. Uzmanları en çok şaşırtanlar ise milletvekilleri olmuş. Emekli olmuş polis ve askerlerin yanında bilhassa milletvekillerinin de sisteme para kaptırmış olması dikkatlerden kaçmadı.

Bir başka Çiftlik Bank vakası ise son anda engellendi. Danabank, adıyla para toplayan bir grup, vatandaşların Diyanet İşleri Bakanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'na ‘helal mi haram mı?’ şeklinde soru sorması sonucunda engellendi. Konuyu inceleme altına alan Kurul üyelerinin yetkililerden yardım talep etmesi ile sistemin gerçek yüzü meydana çıktı. Kurul üyeleri devletin ilgili birimlerini harekete geçirdi. İncelemenin ardından vatandaşlara uyarı yapılıp sisteme girmemeleri söylendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım