Çiftlik Bank’ın “tosun” patronu paraları günü birlik yemiş!

  • 1853
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 15 Mart 2018 Perşembe 13:36

Ülke gündeminden düşmeyen Çiftlik Bank dolandırıcılığı ile alakalı yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. İşte Çiftlik Bank hakkında son bilgiler.

Çiftlik Bank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın'ın 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile tutuklanan eşi Sıla Aydın, sistem ile alakalı tüm ayrıntıları ifadesinde açıkladı. Sıla Aydın, sisteme ilk parayı yatıran şahsın 16 yaşında bir çocuğun olduğunu ve eşinin de paraları her gün harcadığını ifade etti.

Çiftlik Bank ismi altında yüz binlerce vatandaştan milyonlarca lira toplayıp ortalıktan kaybolan Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın, soruşturma çerçevesinde eşi ile alakalı tüm ayrıntıları anlattı.

Alınan haberlere göre, Sakarya ilinde devam eden soruşturma çerçevesinde dün 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile tutuklanan Sıla Aydın ifadesinde, kendisinin eşini tanıdığı dönemde maddi durumunun çok iyi olmadığını, 2016 senesinde bir yazılımcıya Çiftlik Bank’ı kurdurduğunu, oyun kurulur kurulmaz oyuncuların para yatırmaya başladıklarını ve ilk parayı 16 yaşındaki bir çocuğun 4 bin TL olarak yatırdığı ifade etti ve o dönemde şirket olmadığında paraların Mehmet Aydın’ın şahsi hesabını yattığını belirtti.

Daha sonra beklenmedik bir şekilde yatırımlarının arttığını ve bazen günlük 20-30 bin TL’nin geldiğine kendisinin şahit olduğunu dile getiren Sıla Aydın, oyunun ilk kurulduğu dönemde oyunculara sanal olarak aldıkları hayvanları gerçekte alınıp çiftlikte değerlendirilip kâr payı verileceğinin taahhüt edildiğini ama ortada henüz ne bir çiftlik, ne bir hayvan olduğunu söyledi. Mehmet Aydın’ın ilk zamanlarda kazandığı paraları günü birlik yediğini söyleyen eş Sıla Aydın, hayvan almak gibi bir amacının da olmadığını ve bu işin bu şekilde iki ay kadar devam ettiğini ifade etti.

Bursa illinde ofis olarak iki katlı bir yerin kiraladığını ve Bursa'nın köylerinde fason olarak sucuk, bal, peynir ve tereyağı yaptırıldığını söyleyen Sıla Aydın, bunları Çiftlik Bank üretimi diyerek şarküteride sattıklarını, oyunculara da bu arada para verildiğini ama bu sistemin sonradan katılanın parasını eskiden katılana vermek şeklinde olduğunu ve sistemin bu şekilde işlediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım