Çiftlik bank nedir? Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın nereye kaçtı?

  • 2369
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 13 Mart 2018 Salı 13:41

Geçtiğimiz aydan itibaren Türkiye’nin gündeminden düşmeyen konulardan bir tanesi de Çiftlikbank ve Çiftlikbank mağdurları. Peki Çiftlikbank nedir? Mehmet Aydın kimdir? İnsanlar neden mağdur oldular? Ayrıntılar haberimizde…

Daha önce defalarca saadet zinciri iddiaları yöneltilen ve bu şekilde gündem olan Çiftlikbank sisteminde önemli değişiklikler yaşandı. Bu olayların gündeme gelmesi ile Çiftlikbank nedir sorusu gündeme geldi. İşte çiftlikbank hikayesi…

ÇİFTLİKBANK NEDİR?

Öncelikle sizlere çiftlikbank’ın çalışma sisteminden bahsedelim. Bu sistemde inek, keçi, tavuk gibi hayvanlar alıyor ve bunları beslemek için yem elde ederek o yemleri deponuzda saklamaya başlıyorsunuz. Sonra yatırdığınız miktarın minimum 2.2 katını 1 sene kazanıyorsunuz.

Bu esnada da sizden gelen paralar ile bu şirket gerçek yatırımlar yapıyor. Çiftlik, tesis, büyük baş hayvan. Üstelik biriken paralarınız ile bu şirketin çeşitli bayilerinden, yine kendi çiftliklerinden gelen peynir, sucuk gibi ürünleri de satın alabiliyorsunuz. Bununla da bitmiyor, başlarda uygulanan fakat sonradan ara verilen sisteme göre arkadaşlarınızı getirdikçe daha fazla para kazanıyorsunuz.

ÖDEMELER DURDU İSYAN BAŞLADI

Bir süre paralarını alan ama ödemeleri bir anda duran mağdurlar  Çiftlik Bank’ın Bursa ilinin İnegöl ilçesinde bulunan tesislerine kamyonlarla gelerek tesisteki hayvanları kamyonlara yüklemek istediler.

Ayrıca Türkiye çapında 500 bin civarında kişinin üye olduğu, yüksek kar ortaklığı vaadi ile çiftçilerden hayvan alan Çiftlik Bank, bir zamandır üyelerine ödeme yapamıyor. Aylardır gündemde olan ve hakkında bir çok suç duyurusu yapılan Çiftlik Bank'a yatırım amacıyla hayvan satan İnegöllü 200 civarında çiftçi, Çiftlik Bank'ın Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Sunpurpaşa Mahallesi'ndeki tesislerini kamyonlarla basarak hayvanlarını geri almak istediler.

KURUCU MEHMET AYDIN URUGUAY’A MI KAÇTI?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile tanımlanan Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın kaçtı...  Aydın'ın Güney Amerika ülkesi olan Uruguay'da olduğu düşünülüyor.

Ümraniye ilçesindeki genel merkez ofisinin birkaç gün evvel sessizce boşaltan Çiftlikbank’ın mağdurları tepkilerine devam ederken Sözc’nün eriştiği bir belge Mehmet Aydın Uruguay’da mı sorusunu gündeme getirdi.

8 Haziran 2017 tarihinde Türkiye’nin Buenos Aires’teki Arjantin Büyükelçiliği’ne giden Mehmet Aydın, Avukat Mehmet Tuna adına bir vekaletname çıkarttı. Çiftlikbank kurucusu burada ev adresi diye Uruguay’daki “Barrio Carrasco Av. Rivera 72 / 32 Montevideo” adresini gösterdi. Bahsi geçen adres ülkenin en gözde semtlerinden diye biliniyor.

İşte Sözcü’nün ulaştığı vekâletname:

 

Ayrıca 1991 senesinde Bursa doğan Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın beraberinde milyonlarca doları yurt dışına götürüldüğü de öne sürülüyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım