CHP'li Bülent Tezcan'a Cumhurbaşkanına hakaret soruşturması

  • 17131
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 10:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile alakalı suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Tezcan hakkında soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında Tekirdağ ilinin Süleymanpaşa ilçesindeki yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler sebebi ile "Cumhurbaşkanı'na hakaret"ten suç duyurusunda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 10 sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi. Tezcan'ın yaptığı konuşmaya yer verilen dilekçede, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunun işlendiği ifade edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım