Bylock tek başına suç sayılabilecek

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 17:18

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ/PDY konusunda emsal olacak bir karar adı. Karara göre Bylock kullanımı örgüt üyeliğinden sayılacak.

Hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında örgüt üyeliği ve görevi kötüye kullanmak suçlarını işledikleri iddiasıyla 10 seneye kadar hapis cezası verilmişti. İlk derece mahkemesi olarak Yargıtay bu kararı vermişti. Kararın temyiz incelemesi de sonuçlandı. Bylock kullanıcısı olan hakimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer hakkında verilen karar onandı. Bu karar, bundan böyle Bylock kullanıcılarının örgüt üyeliğinden yargılanabilecekleri anlamına geliyor. Bu karar cezaevinde tutuklu bulunanları da yakından ilgilendiriyor.

Habertürk’ten alınan haberlere göre; Bylock kullanımının MİT’in elde ettiği delil olması sebebi ile bunun delil olamayacağı konusunda tartışma yaşanıyordu. Fakat Yargıtay Ceza Genel Kurulu verilen kararla bunun delil olabileceğini ve tek başına örgüt üyeliğinden mahkumiyet için yeterli olabileceğini ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım