Bylock kullanmadım diyen FETÖ sanığına şok!

Son Güncelleme: 07 Kasım 2017 Salı 13:10

Gaziantep ilinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma çerçevesinde "silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılanan eski polisin yüklemedim dediği "ByLock" programına bin 888 defa giriş yaptığı meydana çıktı.

7. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan davanın duruşmasına, tutuklu sanık Tahir Çabuk ile avukat katıldı. Örgütün kriptolu iletişim programı "ByLock"a bin 888 kez giriş yaptığı tespit edilen Çabuk, savunmasında üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.

Savunması esnasında ellerini açarak "Ben yüklemedim, nereden bileyim kim yüklemişse." diyen sanığı Mahkeme Başkanı Ercan Kumhak uyardı.

Mahkeme heyetinden özür dileyen Çabuk,

"Ben ByLock yüklemedim. Kimin yüklediğini de bilmiyorum. Ben iki telefonumu da sıfır aldım. Bu örgütle kesinlikle alakam yok. Önce orman mühendisliğini ardından özel yetenekle Van 100. Yıl Üniversitesini kazandım. Bu sırada devletin yurdunda kaldım. Mezun olup askere gidip geldikten sonra polis oldum. Silahlı terör örgütüne üye olsaydım, onların yurdunda kalırdım. Ben bu örgütü 15 Temmuz sonrası duydum. Kesinlikle irtibatım olmadı." biçiminde savunma yaptı.

Cumhuriyet Savcısı Berekat Aksoy, mevcut delil durumu ve suça dair cezanın kanundaki üst sınırını dikkate alarak sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluğuna karar verip duruşmayı erteledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım