Bylock Gitti Falcon Geldi...

  • 1037
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Nisan 2018 Pazar 13:41

FETÖ'nün, 15 Temmuz'un ardından ortaya çıkan ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından çözülen şifreli iletişim programı ByLock'un ardından yine kriptolu iletişim ağı olarak kullandığı 'Falcon'da deşifre oldu. Hazırlanan 'Falcon' listeleri Cumhuriyet savcılıklarına sevk edildi.

Alınan haberlere göre, MİT, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'nün yurtdışına kaçan örgüt üyeleri ile Türkiye'de kalan ve kendilerini saklayan FETÖ'cülerin güvenli bir iletişim sağlamak için yeni bir program geliştirdiğini belirledi. 

MİT bilişim uzmanlarının yapmış oldukları çalışmada, örgüt üyelerinin ByLock'a benzeyen kriptolu iletişim ağı 'Falcon' üzerinden iletişime geçtikleri meydana çıkarıldı.

Şifreli iletişim ağı Falcon'a erişen MİT, programı çözüp, mesaj içeriklerine ulaştı. Bir süre görüşmeler takip edilip kullanıcılar belirlendi ve listeleri çıkarıldı. Deşifre edilen 'kripto FETÖ'cülerin' listeleri Cumhuriyet savcılıklarına gönderildi.

'Falcon' listesi ile yeni bir gözaltı dalgasının başlayacağı öğrenildi. Listede, bugüne kadar deşifre olmamış, kamu ve özel sektörde üst düzey görevde bulunan kişilerin de yer aldığı iddia ediliyor.

FETÖ'cülerin, ‘Falcon' programı üzerinden yeniden örgütü toparlamaya çalışıldığı, yeni kazanımlar üzerinden grup sohbetleri yaptıkları belirlendi. 'Falcon' üzerinden örgüt üyelerine moral motivasyonu verildiği, umut ve hayallerle örgüt üyelerine sabırlı olmaları, güzel günlerin yakında olduğu gibi mesajlar iletildiği tespit edildi. Yine aynı program üzerinden örgüte himmet adı altında para toplandığı da belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım