Bursa'da rüşvet skandalı: Emanet orada

  • 1476
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Aralık 2017 Çarşamba 15:43

Bursa ilinde, trafik sigortası olmayan aracını bağlatmamak için 50 TL rüşvet verme girişiminde bulunması sebebi ile yargılanan sürücü, 1 sene 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasına, tutuksuz sanık 34 yaşındaki Metin G. ve müşteki polis memuru 43 yaşındaki Mehmet Yılgın, tanık polisler Ayşenur A. ile Ramazan K. katıldı. Müşteki polis memuru Mehmet Yılgın, duruşmadaki ifadesinde, olay günü merkez Osmangazi ilçesi Acemler'de kamyonlar ve ağır tonajlı araçlara yönelik trafik uygulaması yaptıkları esnada sanık Metin G'nin, ters yönden İzmir yoluna çıktığını ifade etti.

'HALLETTİM BEN, EMANET ORADA'

Sürücüye, ters yönden geldiği için ceza yazıldığını ve evraklarını sorguladığını ifade eden Yılgın, şöyle konuştu: 

"Sanığın aracının sigortası yoktu, 15 dakika vereceğimi söyledim sigorta yaptırsın diye. 'Bakayım ruhsatın arasında olması lazım.' diyerek benden evrakları istedi. Elini cebine soktu, yan döndü ruhsatı kontrol eder gibi para koydu arasına ve ruhsatı benim aracımın torpidosuna bıraktı. 'Hallettim ben, emanet orada.' dedi. Ruhsata baktım, 50 lira vardı içinde. Bu paranın ne olduğunu sorunca da 'İdare edin, İstanbul'a gideceğim.' dedi. Yaptığının ayıp ve suç olduğunu söyleyip evrakı ve şahsı tuttuk, şikayetçiyim." 

Duruşmada olayı anlatan diğer polis memuru Ayşenur A. ise

"Sanık Metin G. evrakı isteyince geri verdik, sonra tekrar evrakı 'Ben hallettim.' deyip şefime verdi. Şefim de evrakın içinde 50 lira olduğunu gördü, bunun üzerine şahsa rüşvetten işlem yapılacağını anons geçtik. Sanığa da söyledik durumu, ekip çağırdık işlem yapması için." şeklinde bilgi verdi.

Sanık Metin G. ise "O parayı rüşvet için vermedim, ağabeyim koymuş önceden. Başka bir diyeceğim yoktur." ifadelerini kullandı. Kısa bir aradan sonra mahkeme heyeti, sanığa, "kamu görevlisine rüşvet teklif etmek" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım