Bursa'da DEAŞ'a operasyon: 38 gözaltı

Son Güncelleme: 28 Aralık 2017 Perşembe 10:05

Bursa ilinde, DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonda içlerinde Suriye uyrukluların da olduğu 38 şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri merkez Osmangazi ve Yıldırım ile İnegöl ilçelerinde DEAŞ üyesi olduğu öne sürülen kişilere yönelik operasyon yapıldı.

Emniyet güçleri daha önce tespit edilen adreslere sabah saatlerinde eş zamanlı baskınlar yaptı. Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlileri bahsi geçen evlerin kapılarını koçbaşları ile kırıp içeri girdi.

Ekipler, 17'si Osmangazi ilçesi Çırpan Mahallesi'nde bir apartmanın alt alta iki dairesinde, 21'i ise bu ilçe ile Yıldırım ve İnegöl'deki diğer adreslerde olmak üzere 38 şüpheliyi yakaladı.

Aralarında Suriyelilerin de bulunduğu zanlılar gözaltına alındı. Şüphelilere ait evlerde arama yapıldı. Şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Bursa Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım