Bursa merkezli FETÖ soruşturmaları: 12 gözaltı

Son Güncelleme: 10 Ağustos 2017 Perşembe 10:35

FETÖ’nün öğretmen ve doktor oluşumuna yönelik Bursa, Afyonkarahisar ve İzmir'de 12 zanlı yakalandı. Zanlılar arasında, örgüt yapılanmasında üst yönetici konumunda bulunan ve "ByLock" görüşmelerini başka bir örgüt üyesi üzerinden yaptığı tespit edilen ve halen kamu hastanesinde çalışan bir doktorun örgütsel faaliyetleri ifşa oldu.

Bursa merkezli 3 şehirde, Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yapılan operasyonda, içlerinde doktor ve  öğretmenlerin de bulunduğu 12 zanlı gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize  Suçlarla Şubesi birimlerince örgütün öğretmen ve doktor yapılanmasına  yönelik Bursa, İzmir ve Afyonkarahisar'da eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda, 12 zanlı gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda,  içinde güncel kurban bağış listelerinin de yer aldığı çok sayıda örgütsel doküman  ve 1 dolar bulundu.

Örgütün doktor yapılanmasının içinde yer alan ve kendini saklayan bir zanlının da örgütsel faaliyetleri ifşa oldu. Şüpheli doktorun halen kamu  hastanesinde çalıştığı, örgütün yapılanmasında üst yönetici konumunda olduğu ve  "Bylock" görüşmelerini ise bir başka örgüt üyesi üzerinden yaptığı tespit edildi.

Şüphelilerin tamamının "Bylock" programını kullandıkları ve  bazılarının da FETÖ elebaşının talimatıyla Bank Asya'ya para yatırdığı  tespit edildi.

 

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım