Burkina Faso'da Türk lokantasına saldırı: 28 ölü

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 08:57

Batı Afrika ülkelerinden Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da bir Türk lokantası ve civarlarındaki bir otele yönelik yapılan silahlı saldırı sonucunda en az 28 kişi öldü.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına ve bir otele terör saldırısı yapıldığı haberi alındı. Burkina Faso İletişim Bakanı Remi Dandjinou, dün Türkiye saati ile 23.00 civarlarında meydana gelen Aziz İstanbul isimli Türk lokantası ve yakınlarındaki Hotel Splendid’e yapılan saldırıyı "terör saldırısı" diye tanımladı.

Değişik sosyal medya hesaplarından yapılan yayınlarda, ölüler arasında bir de Türk vatandaşının olduğu belirtilmişti. Dışişleri bu bilgiler, teyit etti. 1 Türk öldü 1 tanesi de yaralı. Ölenler arasında ABD, Kanada ve Ukrayna vatandaşlarının da bulunduğu ifade edildi. Associated Press muhabiri olay yerine saatler sonra gelmesine rağmen silah seslerinin halen duyulduğunu ifade etti.

Son birkaç senedir çok sayıda şiddet olayı yaşanan Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da yaşanan saldırı sonrası güvenlik güçleri zırhlı araçlar ile olay yerine geldi. Polis sözcüsü, Associated Press'e saldırının hedefinin Aziz İstanbul olarak bilinen Türk restoranı olduğunu belirtti.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da 2016'nın Ocak ayında benzer bir saldırı gerçekleşmiş 30 kişi yaşamını yitirmişti. El Kaide tarafından üstlenilen o saldırılarda da bir restoran ve otel hedef alınmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım