Bitmeyen kin! Abisinin intikamını 7 sene sonra aldı

Son Güncelleme: 22 Ocak 2018 Pazartesi 18:52

Giresun ilinde ağabeyini öldüren tutukluyu 7 sene sonra hastane asansöründe tabanca vurup öldürdü.

Giresun ilinde 38 yaşındaki Mehmet Taştan, ağabeyi Metin Taştanı öldürmek suçundan tutuklu bulunan 32 yaşındaki Adullah Gulleyi tedavi için getirildiği hastanede tabanca ile vurup öldürdü. Gulle'ye 2 Nisan 2010 tarihinde olay yerinde böyle tatbikat yaptırılmıştı.

Olay, bugün saat 13.30 sularında Giresun Üniversitesi Prof.Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleşti. 2010 senesinde Metin Taştanı tabanca ile öldürdüğü gerekçesi ile Şebinkarahisar Yarı Açık Cezaevinde tutuklu bulunan Abdullah Gulle, tedavi için hastaneye getirildi.

Jandarmalar nezaretinde getirildiği hastanede asansöre bineceği esnada Mehmet Taşdanın silahlı saldırısına uğrayan Abdullah Gülle vücuduna denk gelen kurşunlarla olay yerinde yaşamını yitirdi. Saldırgan, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Olay yerinde 14 boş kovan belirlendi.

Olay ile alakalı soruşturma devam ediyor.

OLAYIN GEÇMİŞİ?

Giresun ilinde 2 Nisan 2010'da gerçekleşen olayda, lokanta sahibi Metin Taşdan ile Abdullah Gulle arasında, eskiye dayalı bir husumet nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Gulle ruhsatsız tabancasını çekerek Taşdana ateş etti. Yaralanan Taşdan da, yere düştükten sonra tabancası ile Gülleye karşılık verdi ancak isabet ettiremedi. Abdullah Gülle, olay yerinden kaçarken, hastaneye kaldırılan Metin Taşdan ise kurtarılamadı. Bir süre sonra yakalanan Abdullah Gülle çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım