Beyoğlu'nda bir araçta bulundu!

Son Güncelleme: 24 Ağustos 2017 Perşembe 12:36

İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde bir araçta 47 adet Sigsauer marka tabanca ele bulundu. Suda ve çamurda tutukluk yapmayan tabancaları Türkiye’de Jandarma Özel Harekat ve bordo bereliler kullanıyor.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Beyoğlu ilçesinde ikamet eden A.G. ve L.Ö. adındaki şahısların ellerinde çok miktarda tabanca bulunduğu istihbaratı üzerine operasyon yaptı. Çalışma başlatan Jandarma birimleri, şüphelilerin tabancaları sevkiyatta kullanacakları aracı durdurup arama yaptı.

Jandarma aracın bagaj kısmında paketlenmiş bir şekilde 47 adet ruhsatsız 9 mm çapında “Sigsauer” marka tabanca buldu. Ruhsatsız tabancalar ile beraber yakalanan A.G. ve L.Ö. tutuklanıp cezaevine gönderildi. Jandarma şimdi şüphelilerin tabancaları satacağı kişileri bulmaya çalışıyor.

Sigsauer tabancalar suda ve çamurda tutukluluk yapmama özelliğiyle biliniyor. Bu tabancaları Türkiye’de bordro bereliler ile bazı jandarma özel harekât birlikleri kullanıyor.

Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım