Beşiktaş'taki hırsızlığı 'tükürük' çözdü

  • 1732
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 13 Aralık 2017 Çarşamba 13:23

İstanbul ilinde, evlere girip hırsızlık yapan 19 yaşındaki Tarık P., Beşiktaş ilçesinde girdiği eve tükürdü. Tarık P. tükürükten elde edilen DNA’yla kimliği belirlenerek yakalandı.

Beşiktaş Akatlar Akay Sokakta 21 Ekim’de bir eve giren hırsız, 40 bin TL’lik ziynet eşyasını alıp kayıplara karıştı. 

Asayiş Şube Hırsızlık Büro birimleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme yaptı. Evin zemininde küçük bir sıvı birikintisi polisin dikkatini çekti. Tükürük olduğu anlaşılan sıvıdan örnek alınıp Polis Kriminal Laboratuvarına gönderildi.

Yapılan incelemede tükürüğün daha önceden emniyette hırsızlıktan kaydı olan 19 yaşındaki Tarık P.’ye ait olduğu tespit edildi. Tarık P’nin arşivden fotoğrafı çıkarıldı. Olay bölgesinde kamera görüntülerine ulaşıldı ve görüntü fotoğraftaki kişiyle de eşleşti.

Adresi tespit edilen Tarık P. gözaltına alındı. Tarık P’nin Esenyurt’ta bir eve girerek 6 bin 500 TL çaldığı, daha sonra evdeki anahtarı alıp bahçedeki otomobile binip kaçtığı, Küçükçekmece’de girdiği bir evden de anahtarını alarak sokaktaki ev sahibine ait otomobili çaldığı belirlendi. Emniyette sorgusu tamamlanan Tarık P. çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tarık P. ile hırsızlık yapan ikinci bir kişinin arandığı bildirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım